Допомога для розвитку 2011

З 7 по 12 вересня ц.р. представники головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації, клубу молодих інвалідів «Романтики» (м. Івано-Франківськ), власники садиб сільського зеленого туризму «Анастасія», «Прутець» з с. Татарів, садиба Маківничуків з с-ща Верховина «Райштоки» з с. Ворохта Яремчанської міської ради, «Садиба Старжинських» з с. Печеніжин Коломийського району, «Арніка» з с. Осмолода Рожнятівського району, табору «Чота крилатих» з с. Луквиця Богородчанського району взяли участь у навчальному візиті до Польщі в рамках проекту «Сприяння активізації неповносправних жителів України з метою поліпшення рівня життя через популяризацію агротуризму». Проект реалізовується товариством «Зелений хрест» (м.Львів, www.gcs.org.ua) спільно з сільськогосподарським університетом м.Краків та Малопольським дорадчим сільськогосподарським товариством. Учасниками проекту є сільські жителі – особи з обмеженими можливостями, які хотіли би займатися сільським зеленим туризмом; власники садиб сільського зеленого туризму, які зацікавлені в обслуговуванні осіб з обмеженими можливостями; представники місцевих органів виконавчої влади з Івано-Франківської, Львівської областей та Республіки Крим.

Учасники візиту ознайомилися з принципами діяльності дорадчої сільськогосподарської служби в Польші, яка опікується також розвитком агротуризму. Відбулись ознайомчі візити по агросадибах Малопольського воєводства. Як відомо, дуже добрим способом реабілітації для осіб з обмеженими можливостями є гіпотерапія – катання верхи за спеціальною методикою. З такими програмами учасники семінару знайомилися на кінній базі відпочинку «Bоr» (www.tоpоrzyskо.pl) та на базі кафедри коневодства сільськогосподарського університету м. Кракова. У агрооселі «Nielepice» (www.nielepice.pl) для гіпотерапії використовується гуцульська порода коней. Вважають, що саме гуцульські коні найкраще підходять для таких цілей завдяки спокійному норову, невисокому зросту та будові тіла.

Досвідом обслуговування осіб з обмеженими можливостями поділився господар найбільшого в Польші медопереробного підприємства «SadeckiBartnik» (www.bartnic.pl), де можна відвідати музей історії бджільництва, мультимедійну залу про уклад бджолиної сім’ї, сувенірну крамницю. Також тут є тематичні ресторан та гостинний двір. Територія та всі об’єкти пристосовані для відвідування особами з обмеженими можливостями, які тут є частими гостями.

Поїздка організована за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Допомога для розвитку 2011» – Україна

Допомога для розвитку 2011 (www.if.gov.ua)

 

Опубліковано у ЗМІ. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.